Jesteśmy licencjonowanymi przewodnikami terenowymi po województwie warmińsko-mazurskim. Turystyka to nasza pasja i sposób na życie.

Magdalena Malinowska

Zakochana w Warmii i Mazurach przewodniczka turystyczna, hotelarz z wieloletnim doświadczeniem. Wielka miłośniczka przyrody i mikrohistorii – historii życia codziennego i obyczajowości małych społeczności. Oprowadza po miejscach nietypowych, odkrywa zapomniane. Uważna na to, co ledwo dostrzegalne, wrażliwa na ludzi i ich historie. Wielbicielka wycieczek rowerowych i pieszych wędrówek. Wyróżniona podziękowaniami Prezydenta Miasta Olsztyna za pracę społeczną na rzecz rozwoju i promocji turystyki w mieście i regionie. Współautorka publikacji „Gościniec Niborski” (wyd. ElSet, 2019), która została wyróżniona w kategorii przewodnik tekstowy w konkursie Magazynu Literackiego „Książki” na najlepsze książki turystyczne roku 2019. Autorka przewodnika „Mazury. Atlas Turystyczny” (wyd. SBM, 2021) oraz „PomySłownika dobrego wypoczynku” (Hotel Anders, 2021).

Mariusz Moritz

Zapaleniec, szaleniec, pasjonat aż do krwi. Nie da Wam spokoju – pokaże wszystko, co jest do zobaczenia. Słynie z rozległej wiedzy na każdy temat związany z terenem, po którym oprowadza – tzw. „typ nie do zagięcia”. Uwielbiany przez dzieci i dorosłych. Sam kocha przyrodę oraz koncerty organowe. Dogada się z każdym – niezwykle komunikatywny i pogodny. Warmiak od pokoleń – region warmińsko-mazurski zna jak własną kieszeń. Przewodnik dla najbardziej wymagających. Autor rozdziałów „Warmia”, „Mazury”, „Zalew Wiślany” i „Dolne Powiśle” w kultowym przewodniku wydawnictwa PASCAL „Polska na weekend” (wyd. 2017-2019). Instruktor przewodnictwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, szkolący przyszłych adeptów sztuki przewodnictwa.

NASZ INSTAGRAM