Jesteśmy licencjonowanymi przewodnikami terenowymi po województwie warmińsko-mazurskim. Turystyka to nasza pasja i sposób na życie.

Magdalena Malinowska

Z wykształcenia historyk i filolog wschodniosłowiański. Wielbicielka tzw. mikrohistorii – historii życia codziennego i obyczajowości małych społeczności. Oprowadza po miejscach nietypowych, odkrywa zapomniane. Z natury organizatorka i planistka. Uwielbia pracę koncepcyjną – przygotowywanie tras wycieczek to jej konik. Doradzi, co warto zobaczyć. Na jej szlaku poczujecie klimat miejsca i zasmakujecie Warmii i Mazur. Wyróżniona podziękowaniami Prezydenta Miasta Olsztyna za pracę społeczną na rzecz rozwoju i promocji turystyki w mieście i regionie. Autorka rozdziałów „Warmia”, „Mazury”, „Zalew Wiślany” i „Dolne Powiśle” w kultowym przewodniku wydawnictwa PASCAL „Polska na weekend” (wyd. 2017-2019). Współautorka publikacji „Gościniec Niborski” (wyd. ElSet, 2019). „Gościniec Niborski” został wyróżniony w kategorii przewodnik tekstowy w konkursie Magazynu Literackiego „Książki” na najlepsze książki turystyczne roku 2019. Autorka przewodnika „Mazury. Atlas Turystyczny” (wyd. SBM, 2021).

Mariusz Moritz

Zapaleniec, szaleniec, pasjonat aż do krwi. Nie da Wam spokoju – pokaże wszystko, co jest do zobaczenia. Słynie z rozległej wiedzy na każdy temat związany z terenem, po którym oprowadza – tzw. „typ nie do zagięcia”. Uwielbiany przez dzieci i dorosłych. Sam uwielbia przyrodę oraz koncerty organowe. Warmiak od pokoleń – region warmińsko-mazurski zna jak własną kieszeń. Przewodnik dla najbardziej wymagających. Autor rozdziałów „Warmia”, „Mazury”, „Zalew Wiślany” i „Dolne Powiśle” w kultowym przewodniku wydawnictwa PASCAL „Polska na weekend” (wyd. 2017-2019). Instruktor przewodnictwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, szkolący przyszłych adeptów sztuki przewodnictwa.