Jesteśmy licencjonowanymi przewodnikami terenowymi po województwie warmińsko-mazurskim. Turystyka to nasza pasja i sposób na życie.

Magdalena Malinowska

Zakochana w Warmii i Mazurach przewodniczka turystyczna, hotelarz z wieloletnim doświadczeniem. Wielka miłośniczka przyrody i mikrohistorii – historii życia codziennego i obyczajowości małych społeczności. Oprowadza po miejscach nietypowych, odkrywa zapomniane. Uważna na to, co ledwo dostrzegalne, wrażliwa na ludzi i ich historie. Wielbicielka wycieczek rowerowych i pieszych wędrówek. Wyróżniona podziękowaniami Prezydenta Miasta Olsztyna za pracę społeczną na rzecz rozwoju i promocji turystyki w mieście i regionie. Współautorka publikacji „Gościniec Niborski” (wyd. ElSet, 2019), która została wyróżniona w kategorii przewodnik tekstowy w konkursie Magazynu Literackiego „Książki” na najlepsze książki turystyczne roku 2019. Autorka przewodnika „Mazury. Atlas Turystyczny” (wyd. SBM, 2021), książki „Warmia i Mazury Slow” (wyd. SBM, 2022) oraz przewodnika „W krainie południowej Warmii” (wyd. ElSet, 2023). Instruktor przewodnictwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Prowadząca autorską audycję „Radiowy Przewodnik po Warmii i Mazurach” w akademickim Radiu UWM FM.

Mariusz Moritz

Zapaleniec, szaleniec, pasjonat aż do krwi. Nie da Wam spokoju – pokaże wszystko, co jest do zobaczenia. Słynie z rozległej wiedzy na każdy temat związany z terenem, po którym oprowadza – tzw. „typ nie do zagięcia”. Uwielbiany przez dzieci i dorosłych. Sam kocha przyrodę oraz koncerty organowe. Dogada się z każdym – niezwykle komunikatywny i pogodny. Warmiak od pokoleń – region warmińsko-mazurski zna jak własną kieszeń. Przewodnik dla najbardziej wymagających. Autor rozdziałów „Warmia”, „Mazury”, „Zalew Wiślany” i „Dolne Powiśle” w kultowym przewodniku wydawnictwa PASCAL „Polska na weekend” (wyd. 2017-2019). Instruktor przewodnictwa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, szkolący przyszłych adeptów sztuki przewodnictwa. Fajny gość.